top of page
trombone_PNG6.png

התכנית להעצמת העובד

באמצעות המוזיקה

הקונסרבטוריון מציע לחברות וסטארטאפים תכנית מיוחדת להעצמת העובד דרך המוזיקה. באמצעות סדנאות שונות - מתולדות המוזיקה, דרך אופרה, ועד לימודי הלחנה ויצירה מוזיקלית - ניצור מסגרת של חד פעמית או מתמשכת של לימוד, חוויה קבוצתית, ופיתוח אישי לצוות העובדים שמתכתב עם תפקידם המקצועי. המוזיקה, כמו עבודות בתחומי החדשנות, מתפתחת ומתחדשת בזכות הישענותה על הנאה מהעשייה, המחקר והגילויים.

Anchor 1
חזיר-28.png

כל ההכנסות מוקדשות לקידום החינוך המוזיקלי והקהילתי של תלמידי הקונסרבטוריון, שהוא מוסד ללא כוונת רווח הפועל להנגשת המוזיקה ולמתן שיוויון הזדמנויות בחינוך המוזיקלי לכל ילדי בקעת אונו והסביבה.

לחיצת יד-27.png

תכנית הלימוד תותאם אישית לכל חברה, בדיאלוג יצירתי עם מחלקת HR ובהתאם לאופי החברה וצרכי עובדיה. הסדנאות מתאימות למגוון תקציבים ומשאבים, ויוכלו להתקיים במשרד או בחללי החזרות המקצועיים של הקונסרבטוריון.

בין חינוך מוזיקלי לעבודה מקצועית

עולם המוזיקה הוא עצום, עשיר ומגוון, וטומן בחובו שלל אספקטים הנוגעים לפיתוח הפרט ויכולותיו. חשיפה לתכנים של השכלה מוזיקלית, התנסות מעשית, יצירה קבוצתית, וחשיבה אומנותית-יצירתית - ביכולתה להעצים תכונות חיוניות בעובד ובצוות, בכל רמה ובכל תפקיד. עשייה מוזיקלית, גם אם בצורתה הבסיסית ביותר - מביאה למשרד הנאה, גירוי אינטלקטואלי, אווירת יצירה והתנסות, וגם קצת צלילים חדשים.

הכישורים המעורבים

מנהיגות וניהול

באמצעות לימוד קרוב של דרכי המנצח, שמוביל את צוותו להצלחה באתגר הביצוע - ניתן ללמוד על מבנים של מנהיגות וניהול צוות. גם התנסות בהובלת הרכבים מאפשרת לחברים השונים לקחת את הבמה.

עמידה בלחצים

מוזיקאים עומדים בלחצים עצומים, ואורח חייהם אינטנסיבי ורווי באתגרים. התרגילים וצורות החשיבה שפיתחו מוזיקאים לאורך ההיסטוריה על מנת להתמודד עם אלו, משמשים היום במקצועות רבים כמפתח לחיזוק כושר העמידה.

חשיבה יצירתית

 החשיבה האומנותית, הנדרשת בכל מגע עם תחום המוזיקה - מביאה לרוח יצירה ועבודה, לביטוי עצמי חופשי יותר, ומעודדת פתרון בעיות באופן לא-מקובע

הוראה ואינטואיציה

הלימוד והיצירה המוזיקלית מביאה להתעוררות ולרוח השראה. האינטואיציה המחודדת של מוזיקאים דורשת אימון ופיתוח מתמיד, ו"השרירים היצירתיים" בכוחם לקחת אותנו לשלב הבא בעבודה ואף לפתוח דלת לעולמות יצירתיים לא מוכרים.

יצירת שיתופי פעולה והקשבה

מחקרים מראים כי פעילות מוזיקלית משותפת המחייבת סנכרון, דוגמאת נגינה בהרכב או שירה במקהלה, מחייבת את המשתתפים בפיתוח אמפתיה. פעילות מוזיקלית דורשת האזנה לסביבה והתאמה לה, ועוזרת ליכולת ההקשבה וההכלה.

הופעה מול קהל

כל קונצרט הוא פרזנטציה, וכל סולו הוא נאום-מעלית. התהליך שעוברים האומנים בדרכם להופעה מול קהל - הכנת הנפש והגוף, ריכוז החשיבה, והכנה יעילה - וההופעה עצמה - הם שמזכים אותו בתשואות רועמות.

סדנאות לדוגמה

מחיאת כף-32.png

לימוד מקצבים שונים דרך תרגילי קצב ודיאלוגים של שאלות ותשובות בקצב. נחקור באופן משוחרר את הצלילים השונים שניתן להפיק מאיברי הגוף ומחפצים יום-יומיים.

תיפוף על הגוף

לימוד יסודות, טכניקה ומקצב בכלי ההקשה השונים, ניסיון בעבודת צוות, תוך לימוד תפקידים, מקצבים ומונחים מקצועיים.

הקשה-23.png

סדנת כלי הקשה

זמרה-26.png

הפעילות הפופולארית, בגרסת הקונסרבטוריון. נבחר יחד איתכם שיר (מקורי או מוכר) ונכין יחד עיבוד בקולות המתאים להרכב העובדים בחברה.

שירת המונים

בסיס תורת המוזיקה והיצירה המוזיקלית. הקניית ידע בצורות מוזיקליות עיקריות, במטרה להרחיב את מנעד יכולותיהם של המשתתפים בתהליכי היצירה האישיים שלהם.

מחברת תווים-29.png

הלחנה ויצירה

נלמד מהם תפקידי המנצח, איך מכוונים אנשים וצלילים בתנועת יד בלבד, ואילו מרכיבים אישיותיים דרושים כדי לעשות את זה נכון. נכיר סוגי ניצוח ושיטות עבודה שונים, ונקשר את עבודתם לניהול בכל תחום.

מנצח-31.png

ניצוח

הצצה לעולם האופרה, בהנחיית זמרת אופרה ופסנתרן. הכרות עם כלי עבודה תנועתיים, דרמאטורגיים ומוסיקאליים להעשרה ובניית הנוכחות הבימתית והביצועית.

אופרה-30.png

סדנת אופרה

הכנת כלי נגינה מחומרים ממוחזרים, שסופה תזמורת צבעונית. מתאים גם כפעילות עם הילדים של הבוס.

גיטרה-25.png

בניית כלי נגינה

פעילויות נוספות

שיעורי נגינה פרטיים בכל הכלים, עד המשרד או אצלנו

לימוד נגינה פרטני

האזנה משותפת לקונצרט המבוצע ע"י נגנים מקצועיים, תוך לימוד על הכלים, היצירות, הניצוח וההרכב. באולם קונצרטים או בשעות העבודה במשרד

קונצרט מודרך

הרכב של תלמידי הקונסרבטוריון בהופעה במשרד

קונצרט תלמידים

התפתחות המוזיקה המערבית מכתב התווים הראשוני ועד התיעוד האלקטרוני. דרך ניתוח יצירות מייצגות, איורים ותמונות - במבט היסטורי של כל תקופה וסגנון.

הרצאה על תולדות המוזיקה

הנחייה לקראת ביצוע שיר לאירוע, או ליווי של הרכב מוזיקלי בחברה. החזרות יכולות להתבצע אצלכם (במידה ויש חדר חזרות במתחם) או החללי המקצועיים של הקונסרבטוריון.

הנחיית הרכבים

בואו נדבר על זה

תודה! נחזור אליכם בהקדם

bottom of page